Auto

‘Toyota’ do të heqë nga përdorimi ‘RAV4 Diesel’ në Europë
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:13 - 01/06/18 |
mapo.al

“Toyota SUV” do të jetë edhe njëri ndër modelet që nuk mund të prodhohet më në versionin me motor dizel.


Prodhuesi japonez tetorin e kaluar paralajmëroi ndërprerjen e prodhimit të motorëve me dizel për tregun evropian.


“Toyota” tani pjesërisht përmbush premtimin e vitit të kaluar, duke shuar “RAV4” me katër cilindra 2.0 turbo dizel.Kjo do të thotë se, blerësit potencialë në Evropë nuk mund të porositin “RAV4 dizel”, por do të mund të blejnë disa nga modelet tjera që kanë mbetur ende pa u shitur.


Pas vendimit të ri, “Toyota” do të ketë në opsion për dizel në Evropë edhe disa modele si Verso, Proace, Hilux dhe Land Cruiser.


<
>
_AI_201661171213809toyota_rav4_115 2-164-780x439 2016-toyota-rav4-hybrid-awd-test-review-car-and-driver-photo-668563-s-original 2016-toyota-rav4-le-cars-in-maine 2016-toyota-rav4-photos-and-info-news-car-and-driver-photo-663841-s-original 2017-Toyota-Rav4-Hybrid-Limited-cabin 1428348619790 cc_2018tos200003_02_640_8x7 e43d120fb408d3b56f4260762bf15163 e06189c7891369645488adbaeb987f49 new-2018-toyota-rav4-leawd-11144-17336842-1-1024 new-2018-toyota-rav4-seawd-8481-17190552-5-1024 rav4-zstx-ti3-8x7-20 toyota-rav4-cutout-2016 usc70tos202d021003

 


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas