Auto

Ja makina më tërheqëse e vitit
               Publikuar në : 14:02 - 09/12/14 |
mapo.al

Gjigandi japonez i prodhimit të automobilëve Toyota është duke programuar prodhimin e makinave me hidrogjen dhe ndërkohë ka shpallur makinën  më të mirë të vitit.


Ajo është Toyota 4Runner TRD Pro, cila ka një dizajn shumë të veçantë dhe fuqi të madhe motorike.

Makina 4×4 e cila është shitur thuajse në të gjithë kontinentet ka fituar garën për makinën e vitit 2014 përsa i përket makinave sportive duke lënë pas shumë konkurenë si Land Rover LR4 apo Jeep Grand Cherokee etj.

Që prej prodhimit të llojit të parë në vitin 1984 deri tani kjo makinë ka shitur qindra mijëra në gjithë botën, që prej Azisë deri në Amerikën e Jugut.

Vetëm në dhjetëvjeçarin e fundit ka shitur në SHBA mbi 800 mijë copë.

toyota

 loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas