ShowBiz

Torta e dasmës mbretërore

               Publikuar në : 11:06 - 18/05/18 |
mapo.al

Pallati Kensington ka publikuar një ditë para ceremonisë madhështore edhe recetën e tortës së dasmës së princit Harry me Meghan Markle. Ajo do të jet ënjë tortë me limon.


200 limonë Amalfi, 500 vezë organike nga Suffolk, 20 kg gjalpë, 20kg miell, 20 kg sheqer, 10 shishe me Sandringham Elderflower Cordial. “Pjekja e Tortës së Ditëlindjes po bëhet”, shkruan Pallati Kensington.

Këtë të shtunë, më 19 maj, princi Harry lidh kurorë me aktoren Meghan Markle në një dasmë ku po flitet për gjithçka, që nga të ftuarit, veshjet, fustani i nuses, ushqimi dhe të gjitha.

 


Etiketa: , , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas