Sport

Torino shokon Interin, Fiorentina me hap kampioni


               Publikuar në : 22:40 - 26/08/18 |
mapo.al

U mbyll edhe java e dytë në Serinë A, me shumë ndeshje të luajtura në orën 20:30. Befason sërish ekipi i Interit, që barazon në shtëpi me Torinon. Zikaltrit kryesonin në pjesën e parë, me avantazh të dyfishtë, falë golave të Perisiç dhe De Vraj.


Por, me fillimin e të dytës, prishën gjithçka kishin ndërtuar, pas golave të Belotit dhe Meite, duke e mbyllur në barazim 2-2. Fitore shënoi edhe ekipi i Fiorentinës, me shifrat e thella 5-1.

Xhenoa, në ndeshjen e parë në Seria A, ia doli të fitojë përballë Empolit ndërsa për Veselin nuk pati asnjë minutë tek Empoli. Ndërkohë që Sasuolo, edhe me karton të kuq, ia doli të barazojë, 2-2 ndaj Kaljarit. Më poshtë, rezultatet e plota.

 

Kaljari-Sasuolo 2-2

Fiorentina-Kievo 6-1

Frosinone-Bolonja 0-0

Xhenoa-Empoli 2-1

Udineze-Sampdoria 1-0

Inter-Torino 2-2

Soualiho Meite shënoi në minutën e 68-të duke barazuar rezultatin.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas