Kronika

Tmerri ska të ndalur… tre të vetëvrarë në Durrës brenda një dite…


               Publikuar në : 19:19 - 28/08/18 |
mapo.al

Vetëm gjatë ditës së djeshme, tre persona kanë humbur jetën në qarkun e Durrësit. Sipas burimeve zyrtare nga Policia, viktimat janë helmuar me fotoksinë: Dy burra të moshës 50 e 69 vjeçe dhe një grua 56 vjeçe.


Fenomeni i vetëvrasjes vijon të mbetet një problem shqetësues në shoqërinë tonë. Shifrat treguan se në krahasim me 2016-ën, numri i vetëvrasjeve u rrit gjatë 2017-ës.

Sipas psikologeve, vetëvrasjet lidhen me gjendjen depresive të individëve dhe bëjnë apel që të mos nënvlerësohen individët që shfaqin shenja të depresionit.

Njoftimet zyrtare të Policisë lidhur me rastet:

  • Më datë 27.08.2018, në spital, ka vdekur shtetasi K.U., vjeç 50, banues në Durrës, i cili në banesë kishte pirë fostoksinë. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për vlerësim.
  • Më datë 27.08.2018, në lagjen nr. 15, në banesë është vetëhelmuar me medikamente mjekësore, shtetasja E.D., vjeçe 56, e cila vdiq në spital. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës. Neni 99 i Kodit Penal.
  • Më datë 27.08.2018, në Fushë Krujë, në banesë, është gjetur i vdekur, shtetasi B.M., vjeç 69, i cili dyshohet se ka konsumuar fostoksinë. Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, për vlerësim.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas