Kronika, Kryesore

Tmerri në Jemen, përdhunuan për vdekje 10-vjeçarin, varen në mes të vendit tre pedofilët…

Tre pedofilë janë vrarë dhe më pas varur në publik pasi kishin përdhunuar dhe vrarë brutalisht një djalë 10-vjeçar.


Ngjarja ka ndodhur në Jemen ku tre përdhunuesit, të cilit ishin të veshur me uniforma blu, pasi u prangosën, u urdhëruan të qëndronin me ballë poshtë. Më pas u qëlluan 5 herë në zemër.

Pas ekzekutimit me armë, trupat e tyre u varën lart në ajër nga një vinç.

Dënimi me vdekje është i ligjshëm në Jemen dhe vendi mban një shifër rekord në botë sa i përket numrit të ekzekutimeve.

 

Screenshot_7.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_9.jpgScreenshot_10.jpg

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas