Kronika

Tmerri në Jemen, përdhunuan për vdekje 10-vjeçarin, varen në mes të vendit tre pedofilët…
               Publikuar në : 15:21 - 10/08/18 |
mapo.al

Tre pedofilë janë vrarë dhe më pas varur në publik pasi kishin përdhunuar dhe vrarë brutalisht një djalë 10-vjeçar.


Ngjarja ka ndodhur në Jemen ku tre përdhunuesit, të cilit ishin të veshur me uniforma blu, pasi u prangosën, u urdhëruan të qëndronin me ballë poshtë. Më pas u qëlluan 5 herë në zemër.

Pas ekzekutimit me armë, trupat e tyre u varën lart në ajër nga një vinç.

Dënimi me vdekje është i ligjshëm në Jemen dhe vendi mban një shifër rekord në botë sa i përket numrit të ekzekutimeve.

 

Screenshot_7.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_9.jpgScreenshot_10.jpg


Etiketa: , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas