Aktualitet, Kryesore

Tjetër tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit, lëkundjet ndjehen deri në Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në detin Adriatik, jo shumë larg bregdetit të Durrësit.


Tërmeti ka qenë më i fortë se këta që kanë rënë ditët e fundit.

Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 3.6 ballë i shkallës rihter.

Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet janë ndjerë të forta në Durrës dhe më të lehta në Tiranë.

Image

Image

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas