Aktualitet

Tjetër tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit, lëkundjet ndjehen deri në Tiranë
               Publikuar në : 13:00 - 15/07/18 |
mapo.al

Një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në detin Adriatik, jo shumë larg bregdetit të Durrësit.


Tërmeti ka qenë më i fortë se këta që kanë rënë ditët e fundit.

Siç bëhet e ditur lëkundjet kanë qenë 3.6 ballë i shkallës rihter.

Sipas të dhënave nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit lëkundjet janë ndjerë të forta në Durrës dhe më të lehta në Tiranë.

Image

Image

 


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas