Sport

Tjetër çmim për Ibrën në SHBA
               Publikuar në : 15:13 - 14/11/18 |
mapo.al

Zlatan Ibrahimoviç nuk resht së befasuari në futboll pavarësisht moshës 37 vjeçare.


Sulmuesi suedez bëri të tijin një tjetër çmim në karrierën e tij dhe bëhet fjalë pikërisht për golin më të bukur të vitit në Major League Soccer.

Sulmuesi suedez, që është pjesë e Los Angeles Galaxy, fitoi për golin e shënuar me një parabolë nga një distancë prek 40 m në ndeshjen derbi mes Galaxy dhe Los Angeles FC në 31 mars, që ishte dhe ndeshja debutuese e tij në kampionatin amerikan të futbollit.

Ai gol ishte i pari për të në Major League Soccer dhe i barazimit të përkohshëm të asaj sfidë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas