Kronika

Tiranë-Romë-Londër, shkatërrohet grupi i trafikantëve shqiptarë
               Publikuar në : 10:26 - 05/09/18 |
mapo.al

Nga Tirana në Romë dhe më pas në Londër.


Këtë rrugë ndiqnin një grup trafikantësh shqiptarë për të dërguar njerëz në Angli.

Tetë persona, shqiptarë dhe italianë janë vënë në pranga mëngjesin e sotëm në Romë.

Siç bëhet e ditur, operacioni është organizuar nga Policia e Romës, në bashkëpunim me Policinë Metropolitane të Londrës.

Arrestimet janë bërë gjatë operacionit të koduar ‘Tower Brigde’.

Nga hetimet është arritur në përfundimin se ura e kalimit të shqiptarëve drejt ëndrrës Angli ishte pikërisht aeroporti i Romës.


Etiketa: , , ,

loading...

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas