Aktualitet

Tiranë/ Djali dhunon nënën, kërkon urdhër mbrojtje e moshuara


               Publikuar në : 18:30 - 26/06/18 |
mapo.al

Një 78-vjeçare nga Tirana dhunohej psikologjikisht nga djali.


Ajo e ka denoncuar këtë të fundit në polici dhe ka kërkuar urdhër mbrojtje.

Burime zyrtare nga policia bënë me dije se shtetasja me inicialet P.N., ka kërkuar urdhër-mbrojtje dhe akuzon djalin e saj për dhunë psikologjike.

NJOFTIMI I POLICISË

Më datë 25.06.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen P.N., vjeçe 78, banuese në Tiranë, pasi dyshohet se djali, shtetasi A.N., vjeç 40, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj.

Materialet u referuan pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë. Ligji nr. 9669, datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas