Kronika

Tirana, ‘e mbytur’ në trafik. Policia kërkon të ndalen punimet në rrugë të hënën

               Publikuar në : 15:42 - 14/09/18 |
mapo.al

Në kryeqytet, ditët e fundit në akset kryesore është konstatuar një trafik i rënduar i automjeteve.


Shkak është bërë ndërhyrja e Bashkisë për rikonstruktimin e asfaltit në disa pjesë të Unazës, por edhe zona të tjera.

Në prag të nisjes së vitit të ri shkollor, Policia Rrugore ka kërkuar mbylljen e punimeve sa më parë, pasi të hënën qarkullimi i automjeteve pritet të rëndohet ndjeshëm, në mëngjes dhe pasdite.

Nga ana tjetër, kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka urdhëruar marrjen e masave për ndalimin e qarkullimit të automjeteve për transportin e mallrave, nga ora 7 deri në 9 të mëngjesit në Unazën e vogël, por edhe në akse të tjera kryesore.

Ndërkohë, për mjetet mbi 3.5 tonë, që furnizojnë subjekte tregtare, qarkullimi do të lejohet pas orës 20 të mbrëmjes./TCH/


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas