Aktualitet

Thyhen xhamat dhe grabitet Kisha në Fushë-Arrëz, autorët marrin paratë e besimtarëve

Persona ende të paidentifikuar kanë thyer xhamat dhe kanë grabitur një sasi parash në Kishën Kristjane të Fushë Arrëzit.


 

 

Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, ndërsa grabitësit kanë marrë paratë në arkë që hidhen nga besimtarët, por nuk dihet shuma e tyre.

Nuk dihen ende personat që kanë grabitur dhe dhunuar Kishen. Forca policie kane nisur hetimet për identifikimin dhe kapjen e autoreve.

<
>
uj67yhmn kishaa-700x1244
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas