Kryesore

‘Thjesht mblodhëm plaçkat dhe po ikim… Shumë keq! Zhul shekullor…’, Manjani ‘shfryn’ për situatën në Sarandë


               Publikuar në : 14:18 - 15/07/18 |
mapo.al

Nje pushues i rregullt i Sarandes, ish-ministri Ylli Manjani është detyruar ta braktisë kesaj here kete qytet vetem pas tre ditesh plazh. Shkaku; ndotja e madhe nga plehrat ne kete qytet.


“Kam 7 vite që, çdo verë në Sarandë, bëj të njëjtën betejë me plehrat që nuk i mbledhin! Betejë me bashkinë por edhe me qytenarët që ku gjejnë shkurre hedhin plehra… Rezultati 0. 

Sot është dita e tretë dhe askush nuk vjen ti pastrojë këto mbetje… Erën spektakolare që vjen aty nuk e përshkruaj dot! Thjesht mblodhëm plaçkat dhe po ikim… Shumë keq! Zhul shekullor…”,- shkruan Manjani.

<
>
auto_37100782_483326992111746_2957572878695923712_n1531654901 auto_37106304_483326955445083_5040722091310055424_n1531654902 auto_manjani_128651531655777 auto_Screenshot_151531655880


Etiketa: , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. Nuk ke faj shumë , por edhe pak nuk ke . Ke qenë ministër i Drejtësisë , nga buka e LSI-së , por dhe shumë i gjezdisë .
  Duhet ta kishe parë e mësuar nga bota se plehrat grumbullohen dhe futen nëpër kosha , të vegjël , të
  mesëm e ma të mëdhenj aty ku krijohen , sepse nuk shkojnë kurrën e kurrës deri tek kazanat që ke degdis ti tek rrugët kryesore .
  Ky koncept egziston në kryeqytet , në çdo qytet , në çdo qendër urbane , madje po i shofim kazanat nga 2 , 3 e 4 në një vend në shumë pika përgjatë rrugëve nacionale .
  Mënyra e parë , ka një të mirë të vetme , mbasi i bën qytetet e pastra , siç i kanë Japonia , Singapori dhe shumica e vendeve të Botës , por ka dhe dy të këqija :
  I . Duhen hap rrugët që të futen makinat teknollogjike të mbledhjes së plehrave , të madhësive e funksioneve të ndryshme derë më derë , e rrugicë më rrugicë . Kjo nuk LEJOHET , se rrugët e sheshet , që janë prona PUBLIKE , janë duke i mjelë Bashkitë me lokale , tavolina e karrike , sepse i kanë pasuni të babës së vet , dhe o burra shtrydhi sa të mund për 4 vjet .
  II. Fitimi i Firmave të Pastrimit , karshi investimit mbetet fillimisht shumë i vogël .. Eh . Këtë se pranon Shoqëria dhe Bashkia 3-4 vjeçare , që i duhet të mos e ngjyej fare .Dhe ç’farë ngjyerje fare , se tek pastrimi është hajde pare, pare , sa që akoma në burg është Aldo Bare .

  Mënyra e dytë , me kazana katana nëpër bulevarde e rrugët kryesore ka vetëm tre ( 3 ) të këqija . ..
  Ta themi njërën si fillim .
  Asnjëherë qytetet s’kanë për t’u pastru dhe Plehnat kurrë s’kanë me na u largu .
  Dy të tjerat , merri me mend vetë , se je djalë i mençëm fort .

  Përgjigju &amp;darr;
CLOSE
CLOSE
Pas