Kryesore

Thirrja e LSI: Refuzoni pagesën e Rrugës së Kombit, është vjedhje
               Publikuar në : 10:07 - 04/09/18 |
mapo.al

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili përmes një postimi në ‘Facebook’ u ka bërë thirrje qytetarëve që të refuzojnë pagesën në Rrugën e Kombit pasi është një vjedhje e turpshme.


Vasili shkruan se qytetarët paguajnë qindra milionë euro për rrugët dhe karburanti është me çmim “më të tmerrshëm” në Europë krahasuar me pagat e shqiptarëve.

Postimi i Vasilit:

QYTETARE REFUZOJENI PAGESEN E RRUGES SE KOMBIT SE ESHTE VJEDHJE.

Kryeministri per vete shkon ne shtepi ne SURREL pa paguar asnje lek,ndersa kukesianet e varfer duhet te paguajne lekun e fundit per te hyre ne shtepi.
Qeveria hajdute kerkon serish qe te filloje pagesa te Rruga e Kombit,qe me parate e qytetareve te mbushe xhepat e saj dhe te oligarkeve.
Pasi i beri leket rrush e kumbulla per vetura luksoze,ëc e zyra per qejf te saj tani do qe t’ju rjepe leket qytetareve te varfer.
Qytetaret paguajne qindra milion euro per rruget ndaj dhe karburantin e kane shqepur me taksa dhe eshte me cmimin me te tmerrshem ne Europe krahasuar me pagat e mjerueshme te shqiptareve.

QYTETARE REFUZOJENI PAGESEN E RRUGES SE KOMBIT SE ESHTE VJEDHJE E TURPSHME.


Etiketa: , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas