Bota

‘Tulipani prej qelqi’, Të shikosh pamjen spektakolare të Londrës nga lartësia…               Publikuar në : 18:52 - 19/11/18 |
mapo.al

Rrokaqiellja prej qelqi prej 305 metrash do të ketë rrëshqitje të brendshme xhami dhe transparente në pjesën e jashtme të ndërtesës për t’i lejuar vizitorët të shohin qytetin.


Një gotë qelqi prej 12 katësh qëndron në majë të boshtit të betonit 787ft, me tetë kate të platformave të shikimit.

Duke qëndruar  në gjatësinë 305 metra, struktura do të shfaqë pamje nga xhami në pjesën e jashtme të ndërtesës që do të lejojë vizitorët të rri pezull mbi qytet dhe të marrin pikëpamjet.

Pasi të përfundojë, ndërtesa e frymëzuar me lule do të jetë rrokaqiellja e dytë më e lartë e Londrës në qytet, vetëm pesë metra më e vogël se The Shard, në London Bridge./thesun.co.uk/

<
>
NINTCHDBPICT000450606970 NINTCHDBPICT000450606978 NINTCHDBPICT000450607014 NINTCHDBPICT000450607056 NINTCHDBPICT000450607074 pmCOMPOSITEskyscrapergraphic

 

 

 


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas