Kryesore

Thasët me euro: Ja emri i personit që porositi makinat Toyota


               Publikuar në : 13:51 - 25/06/18 |
mapo.al

Zbulohet emri i personit qe porositi makinat, brenda të cilave u gjetën 3.4 mln euro. Alban Mollaymeri është porositesi i mjeteve, raporton gazetari i Panorama.


Identiteti është zbuluar nga praktika e agjencisë së transportit. Mësohet se makinat janë blerë në Gjermani te koncesionari “Doçi”. Tashmë policia do të hetojë nëse personi porositës i makinave ka lidhje apo jo me shumën e parave.

Zbulohet shuma e parave 

Gazetari i Panorama bën me dije se nga burime nga grupi i hetimit bëhet fjalë për 3.470 mije euro. Paratë u numëruan pa makineri numërimi dhe nga analiza që u është bërë, nuk rezultojnë false.

Hetuesit thone se eurot u gjetën me katër thasë të vegjël në dy mjete Toyota, që ishin ngarkuar me shtatë mjete të tjera per transport.

Mjetet, sipas hetimeve vinin nga Belgjika, kaluan tranzit në Itali dhe u bllokuan në Durrës pas njoftimit te Interpol Romës.


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas