Rajoni

Thaçi e Vuçiç flasin për dialogun

hashim thaciKryeministri në detyrë i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar në Nju Jork një takim me kryeministrin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Edhe pse aktualisht ai është në largim, në takim me homologun e tij serb, Thaçi ka folur sikur ai do të jetë edhe kryeministri i ardhëm i Kosovës.Thaçi ka thënë se me të ka folur për vazhdimin e dialogut.

Më poshtë postimi i plotë i Thaçit:

“Sapo përfundova në selinë e OKB një takim me kryeministrin e Serbisë z.Vucic me të cilin diskutuam për vazhdimin e dialogut, implementimin e marrëveshjeve të arritura për paqe dhe stabilitet në rajon. Kosova mbetet fuqimisht e dedikuar projektit të integrimit në BE dhe dialogut me fqinjë. HTH” ka shkruar ai.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas