Kronika

Terror në Elbasan/ Qëllohet me armë në ajër nga një automjet, nuk ka të lënduar…
               Publikuar në : 20:04 - 23/09/18 |
mapo.al

Mbrëmjen e sotme janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në qytetin e Elbasanit.


Ngjarja ka ndodhur në lagjen Fushë-Mbret në vendin e quajtur “Te shinat”.

Dëshmitarët kanë rrëfyer se është qëlluar nga një automjet tip Audi drejt një të riu.

Nga ngjarja mësohet se nuk ka të lënduar.

Por nga hetimi paraprak i policisë rezulton se një person ka qëlluar në ajër me arme zjarri tip pistolete.

Është identifikuar autori dhe automjeti i përdorur prej tij.

Policia është vënë në ndjekje të personit të dyshuar si autor i kësaj ngjarje.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas