Bota

Tërmeti i fuqishëm në Itali, çahen muret e ndërtesave

Një tërmet i fuqishëm ka goditur në rajonin Molise të Italisë mbrëmjen e sotme. Sipas raportimeve të mediave italiane, lëkundjet janë ndjerë edhe në Abruzzo, Campania e Puglia.


Sipas Ingv (Qendrës kombëtare italiane të Tërmeteve) tërmeti ka qenë me magnitudë 5.2 dhe thellësi 9 km. Epiqendara u shënua në Montecilfone, në provincën e Campobasso-s.

Tërmeti raportohet ka shkaktuar panik te banorët, raporton ANSA.

Raportohet se janë shkaktuar në Palata (Campobasso), të çara në mure. Gjithashtu raportohet për dëme materiale edhe në brendësi të banesave.

TERMETI

sisma-kp0B-U3010930690310BGB-1224x916@Corriere-Web-Sezioni-593x443

 

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas