Aktualitet

Tërmeti 5.4 ballë ‘shkund’ Tiranën, lëkundjet ndjehen edhe në qyetet të tjera


               Publikuar në : 17:41 - 11/08/18 |
mapo.al

Nje tërmet i fuqishem ështe ndjerë pak minuta me pare në Tiranë, i cili ka zgjatur per disa sekonda.


Sipas vlerësimeve paraprake nga qendra Europiane e Sizmiologjisë, tërmeti ishte me magnitugë 6 ballë dhe thellësi 10 km i cili u shënua në orën 17:38. Më pas, vlerësimi u ul në 5.4 ballë dhe thellësia 5 km.

Tërmeti është ndjerë edhe në qytete te tjera, Laç, Tiranë, Kukes, etj.

Sipas të njëjtave burime, epiqendra ka qenë 41 km në veri-lindje të Tiranës, 25 km në jug-perëndim në Peshkopisë dhe 12 km në veri-perëndim të Bulqizës.

Kujtojmë se pak kohë më parë ka qenë një makth i vërtetë për qytetarët e Tiranës dhe qyteteve të tjera ku tërmeti  ishte mjaft i fuqishëm./Mapo.al/

 


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas