Aktualitet, Kryesore

Tërmeti 5.4 ballë lëkund Juglindjen e Shqipërisë, epiqendra në Veri të Greqisë

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka goditur sot Greqinë. Lëkundjet e tokës janë ndjerë edhe në pjesën Juglindore dhe Jugore të Shqipërisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë me thellësi 10 km në afërsi të Trikalasë.

Zona e Korçës mësohet se ka ndjerë edhe më fort lëkundjet e tërmetit.



Një tjetër termet goditi sot më herët vendin rreth orës 09:15. Sipas “emsc-csem.org” epiqendra e termetit mendohet të ketë qenë në qarkun e Elbasanit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *



CLOSE
CLOSE
Pas