Aktualitet

Tërmeti 5.4 ballë lëkund Juglindjen e Shqipërisë, epiqendra në Veri të Greqisë
               Publikuar në : 09:29 - 31/08/18 |
mapo.al

Një tërmet me magnitudë 5.4 ballë ka goditur sot Greqinë. Lëkundjet e tokës janë ndjerë edhe në pjesën Juglindore dhe Jugore të Shqipërisë. Epiqendra e tërmetit ka qenë me thellësi 10 km në afërsi të Trikalasë.


Zona e Korçës mësohet se ka ndjerë edhe më fort lëkundjet e tërmetit.

Një tjetër termet goditi sot më herët vendin rreth orës 09:15. Sipas “emsc-csem.org” epiqendra e termetit mendohet të ketë qenë në qarkun e Elbasanit, ndërsa lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas