Aktualitet, Kryesore

Tërmetet s’kanë të ndalur, ja tre zonat ku ra sot

Prej disa ditësh Shqipëria vijon të jetë një zonë sizmike aktive. Sipas IGJEUM, tre lëkundje tërmetesh janë ndjerë edhe mbrëmjen e kaluar në zona të ndryshme të vendit.


Tërmeti i parë është ndjerë në orën 03:29 me magnitudë 2,1 ballë në Tiranë. Tërmeti i dytë është ndjerë në orën 03:33 me magnitudë 3 ballë në Gjirin e Lalëzit, ndërsa tërmeti i fundit me magnitudë 2,4 ballë është shënuar në orën 06:07 në fshatin Zhepe, rreth 19 kilometra nga Çorovoda.

Kujtojmë se edhe dje u ndje një tërmet me magnitudë 3,5 ballë rreth orës 15:46 në Fier, Lushnjë, Tiranë, dhe zonat përreth.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas