Bota

Tensionet Rusi-SHBA, ministrja e Jashtme del me komunikatë të posaçme


               Publikuar në : 20:20 - 19/04/18 |
mapo.al

Lidhjet e direkte të fluturimit midis Rusisë dhe SHBA-së mund të ndërpriten plotësisht, për shkak të politikës së vazhdueshme të Uashingtonit për “bllokimin e vizave” ndaj shtetasve rusë.


Kështu është shprehur Ministria e Jashtme e Rusisë, e cila pohoi ngelet e hapur mundësia që të dy vendet mund të mbeten pa transport të drejtpërdrejtë ajror.

“Aeroflot, e cila është e vetmja kompani që operon fluturime të rregullta midis Rusisë dhe SHBA-ve, mund të detyrohet t’i ndalë ato, pasi pilotët e saj po përballen me vështirësi me vizat amerikane “, tha ministria në një deklaratë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas