Kryesore

Tensionet, Haradinaj i anulon lejen Vuçiçit pas protestave


               Publikuar në : 10:13 - 09/09/18 |
mapo.al

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj në rrjetin social facebook ka bërë të ditur se ia ka anuluar lejen presidentit serb për ta vizituar Drenicën.


Ky vendim  ka ardhur pas protestave ku qytetarët e kësaj ane bllokuan rrugën me mjete të rënda transportuese.

“Siguria e qytetarëve është mbi të gjitha. Kam tërhjekur lejen e dhënë nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë të Presidentit Serb në zonën e Drenicës. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë”, ka shkruar Haradinaj.

Presidenti serb duke folur për këtë protest ka thënë se gjërat duhet të zgjidhen me fjalë e jo me dhunë.

Postimi i plotë i Haradinajt:

Siguria e qytetarëve është mbi të gjitha. Kam tërhjekur lejen e dhënë nga Ministria e Punëve të Jashtme për vizitë të Presidentit Serb në zonën e Drenicës. Ky vendim hyn në fuqi menjëherë.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

 1. nqs Serbi mendon vertete se gjerat ,duhet te zgjidhen me Fjale e jo me dhune ,

  perse Ministri i tij Mbrojtjes kercenon me Ushtrin Serbe se na qenka Gati ?

  Gati per cfar o shtet kriminelash qe nuk jetoni dot ne paqe me njerezimin ?

  Pataj nqs Presidenti Klloun serb Vuqiq ,
  beson ne zgjidhjen me fjlae , s’ka perse te Provokoje Fizikishte ,duke
  thyer Ligjin e Shtetit te Kosoves dhe perplasur me popullin e Kosoves ,

  por ,

  qendron ne distance dhe me pjekuri e kulture prej Njeriu te Civilizuar
  bisedon me Titullaret e Shtetit te Kosves

  pra nuk hyn ne shtepine e tjetrit pa qen i ftuar e pa trokitur ne dere .
  Kjo eshte arrogance prej njeriu oridenr .

  Përgjigju ↓
CLOSE
CLOSE
Pas