Sport

“Telenovela” Modriç, sonte luhet seria e fundit


               Publikuar në : 19:30 - 16/08/18 |
mapo.al

“Telenovela” Modriç do të luajë sonte aktin e fundit, për t’u vendosur përfundimisht edhe e ardhmja e mesfushorit kroat, që është ende e ndarë mes Madridit dhe Milanos.


Kroati do të takojë sonte presidentin e realit, Florentino Perez dhe ka ndërmend t’i kërkojë largimin drejt Interit, ku ka gati një kontratë 4-vjeçare me një pagë prej 10 milionë eurosh në sezon.

Nga ana tjetër, është e vështirë që Perez të pranojë, sepse ka kalaur një verë të “hidhur” në merkato, pasi ka parë ta refuzojnë shumë trajnerë e lojtarë.

Gjithsesi, sonte është edhe afati i fundit, pasi nesër në orën 20:00 mbyllet merkatoja në Serinë A dhe nëse transferimi duhet të kryhet, atëherë miratimi duhet të vijë pikërisht në këtë takim.

Tifozët zikaltër vijojnë të shpresojnë në afrimin e kroatit, që do të “hapte oreksin” e tyre për këtë sezon, por gjithsesi situata duket e vështirë, pasi shanset më të mëdha janë që Perez të konfirmojë vullnetin e tij për të mos e lejuar largimin e Modriç.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas