Arkiva

Telefoni i parë me 512GB memorie mund të vijë nga Huawei


               Publikuar në : 17:33 - 29/03/18 |
mapo.al

Huawei mund të jetë prodhuesi i parë për të nisur një smartphone me 512GB memorie.


 

Kjo është nga një hyrje e rregullatorit kinez TENAA, siç e ka zbuluar PhoneRadar. Telefoni ka emrin NEO-AL00 dhe ka gjashtë gigabajt RAM.

 

Ajo që saktësisht ka të bëjë aktualisht mund të spekulohet. E mundur do të jetë në lidhje me një model të ri të serisë Mate.

Në dhjetor, Samsung ishte prodhuesi i parë që njoftoi ndërtimin e UFS smartphone me 512 gigabajt. Do të ishte e mundur që Huawei të merrte komponentët përkatës nga Samsung.

Madhësia më e madhe e kujtesës së smartfonëve aktualisht në treg është 256 gigabajt. Tani Apple ka iPhone X të Apple, S9 të Samsung dhe Mate 9 të Huawei. Në të njëjtën kohë, natyrisht ka edhe shumë telefona të tjerë të mençur me microSD, mbi të cilat hapësira e ruajtjes mund të zgjatet në përputhje me rrethanat.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas