Kryesore

Teatri i ri/ Ndrenika: Rama të na lërë të qetë. Presidenti të flasë nëse duhet …


               Publikuar në : 18:43 - 02/04/18 |
mapo.al

Aktori i mirënjohur Robert Ndrenika, ka marrë pjesë në protestën e sotme që po zhvillojnë artistët kundër shembjes së Teatrit Kombëtar.


Ai tha se kërkon mendimin e presidentit Ilir Meta, dhe e ftoi që të prononcohej për teatrin.

“Në këtë pikë duam edhe mendimin e Presidentit të Republikës për këtë çështje duhet ta bëjë shteti teatrin apo jo? PPP pot ë ketë dëshirë le ta bëjë teatrin privat.

Kjo që nuk është vënë asnjë gozhdë për këtë unë ju siguroj se kjo do të qëndrojë edhe 70 vite të tjera. Unë them të presim edhe 2 vjet ai do PPP dhe pastaj të fillojmë punë këtu. Të paktën të na lerë të qetë”, tha Ndrenika.

 


Etiketa: , , , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas