Aktualitet

Të tjera lëkundje tërmeti në Durrës, qytetarët në panik


               Publikuar në : 21:38 - 11/07/18 |
mapo.al

Nëse mendoni se i lamë pas tërmet, gaboheni, pasi gjatë gjithë ditës së sotme Shqipëria është goditur nga një sërë lëkundjesh të lehta.


Tërmete të shumta janë ndjerë në Gjirin ee Lalzit dhe Hamallaj në Durrës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, tërmeti më i fuqishëm ka rënë në mesditë në orën 14:00 i me lëkundje 2.5 ballësh i shkallës rihter.

Ka pasur lëkundje edhe gjatë natës dhe ditës, ndërsa deri në orën 20:00 kanë rënë 8 tërmete të shkallëve të ndryshme, por kryesisht të lehta.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas