Kronika

Të shtëna me armë zjarri në qendër të Athinës, 3 shqiptarë në pranga

Tre shqiptarë raportohet se janë arrestuar pas të shtënave me armë që u shënuan në qendër të Athinës mëngjesin e sotëm në vrazhdën e një konflikti.


Siç raportojnë mediat greke: pas marrjes së alarmit për të shtëna, efektivë të policisë shkuan në vendngjarje dhe arrestuan 3 shqiptarët rrugën “Mavromatheion”, nën dyshimin se kanë gisht me konfliktin e armatosur.

Nuk është raportuar për persona të plagosur nga të shtënat, ndërsa identiteti i shqiptarëve nuk bëhet i ditur nga mediat greke.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas