Kronika

Të shtëna me armë zjarri në qendër të Athinës, 3 shqiptarë në pranga


               Publikuar në : 19:30 - 04/07/18 |
mapo.al

Tre shqiptarë raportohet se janë arrestuar pas të shtënave me armë që u shënuan në qendër të Athinës mëngjesin e sotëm në vrazhdën e një konflikti.


Siç raportojnë mediat greke: pas marrjes së alarmit për të shtëna, efektivë të policisë shkuan në vendngjarje dhe arrestuan 3 shqiptarët rrugën “Mavromatheion”, nën dyshimin se kanë gisht me konfliktin e armatosur.

Nuk është raportuar për persona të plagosur nga të shtënat, ndërsa identiteti i shqiptarëve nuk bëhet i ditur nga mediat greke.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas