Kryesore

Të burgosur me ‘parime’: Nuk të tolerojmë për këtë gjë…
               Publikuar në : 14:11 - 28/07/18 |
mapo.al

Kemi dëgjuar për historitë e të burgosurve me parime, që dhunojnë pedofilët ose përdhunuesit.


Por ky është tjetër nivel.

Raportohet se të burgosurit britanikë therën një fantatik të Shtetit Islamik.

Kjo për shkak se Husnain Rashid, 32 vjeç, kishte bërë thirrje që të vritej princi i vogël George.

Burimet thonë se Rashid u sulmua me një thikë të improvizuar dhe përfundoi i mbuluar me gjak në të gjithë trupin.

Autoritetet kanë nisur një hetim, teksa thonë se ai u godit me një furçë dhëmbësh, e cila kishte një teh të ngjitur.

“Askush nuk e pëlqente atë për çka ka thënë ose bërë. Nuk e tolerojmë diçka të tillë në burg,” tha një burim nga të burgosurit.

Ende nuk dihen autorët e sulmit.

Rashid është dënuar me burgim të përjetshëm. Ai po e vuan dënimin në një burg në Mançester.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas