Aktualitet, Kryesore

Protesta te Bashkia drejtohej nga ish-gardisti i ‘21 janarit’?

Në protestën e banorëve të Unazës së Re është vënë dhe prania e ish zv.komandatit të Gardës së Republikës, Alfred Ahmetcenaj.

Ky i fundit është i njohur si pjesë e “grupit të zjarrit” më 21 janar, ku gardistët goditën në drejtim të protestuesve.Ahmetcenaj është parë sot në rreshtin e parë të protestën, teksa nxiste banorët që të konfrontohen me forcat e Policisë Bashkiake.

Aktualisht Ahmetcenaj është Kryetar i Partisë Demokratike në Burrel.

Ish- zv-komandanti i Gardës së Republikës, Alfred Ahmetcenaj, u arrestua pasi ishte një nga urdhëruesit e grupit të zjarrit që qëlloi më 21 janar. Ai ishte komandanti direkt i Agim Llupos , i cili qëlloi me automatik “MP5” në drejtim të qytetarëve.

Alfred Ahmetcenaj
Alfred-Ahmetcenaj3Alfred-Ahmetcenaj2Alfred-Ahmetcenaj1
Protesta-Unaza e Re-Bashkia1Protesta-Unaza e Re-BashkiaprotestaProtesta-Unaza e Re-Bashkia7Protesta-Unaza e Re-Bashkia10Protesta-Unaza e Re-Bashkia13Protesta-Unaza e Re-Bashkia11Protesta-Unaza e Re-Bashkia4

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas