Aktualitet, Kronika, Kryesore

Të arrestuarit e Shkodrës dalin para gjyqit. 3 në burg, njëri lirohet

Është dhënë masa e sigurisë për 4 të arrestuarit në aksionin e policisë në qytetin e Shkodrës.


Arrest shtëpie për Asmer Bilalin, ndërsa në arrest me burg me afat 30-ditor u lanë Erogen Brajoviq, Emra Plaku dhe Ilir Rrustemi (Bajri). Akuza ndaj tyre është vetëm për disa fishekë.

Avokatët kanë pretenduar lirim të menjëhershëm pasi prokuroria nuk disponon asnjë provë sipas tyre.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas