Kronika

Të afërm të fisit Zykaj: Mund të jenë zënë për pulat…


               Publikuar në : 09:59 - 11/08/18 |
mapo.al

Të afërm të fisit Zykaj shprehen të tronditur për ngjarjen e Selenicës. Ata dyshojnë se konflikti mund të ketë nisur për pulat, raporton ABCNews.


Gazetari: Kishte dalë  edhe herë tjetër më armë?

I afërmi: Po kush e ka parë…

Gazetari: Po burgun për çfarë e bëri atëherë?

I afërmi: Kalamaj, hajde dalim me armë poshtë, hajde, i dëgjoi policia që andej, i njoftuan policinë, erdhën aty, i zunë, i futën brenda.

Gazetari: Herë tjetër kishte lëvizur me armë?

I afërmi: Jo, jo nuk i kisha parë, edhe vija këtej, po tani që është vapë kam dy muaj e ca pa ardhur këtej. Po sikur ka vjedhur pula, se tani djemuri janë, ka marrë ndonjë zog dhe janë ngrënë me njëri-tjetrin.

I afërmi: Kushërinj jemi, unë jetoj në Vlorë, mbrëmë erdha.

Gazetari: Djali ka pas ndonjë problem?

I afërmi: Nuk e njoh për problem.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas