Kryesore

Duma: Edhe nëse tarifat nuk janë rritur, është rritur kostoja e jetesës


               Publikuar në : 22:30 - 06/12/18 |
mapo.al

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, u shpreh në emisionin Open me Eni Vasilin se shqiptarët shpenzojnë 39% të të ardhurave vetëm për arsimin.


“Është rritur energjia, qiraja, uji dhe të jesh student duhet të jetosh. Jeta studentore është jashtëzakonisht e shtrenjtë dhe kjo është arsyeja që shqiptarët paguajnë më shumë për arsimin sesa vendet e tjera (në raport me të ardhurat)”, deklaroi Duma.

“Shpenzojnë 39% në arsim dhe shqiptarët nuk po hanë, por po shkollojnë fëmijët. Diploma në tregun e punës vlen 0 lekë”, shtoi deputetja demokrate./BW/


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas