Aktualitet

Tanja Fajon: Komisioni Evropian do të dalë shpejt me vlerësim për vizat


               Publikuar në : 16:29 - 15/05/18 |
mapo.al

Tanja Fajon, raportuesja në Parlamentin Evropian për vizat deklaruar se Kosova i ka përmbushur kriteret e fundit për liberalizim të vizave për qytetarët e saj.


 

Fajon këto deklarata i ka bërë në takimin e mbajtur në Bruksel me zëvendëskryeministrin Enver Hoxhaj.

 

“Liberalizimi i vizave është top prioritet i Kosovës. Unë e rekomandoj fuqishëm mbështetjen time për këtë proces dhe inkurajoj Komisionin Evropian të jap vlerësimin e saj për progresin sa më shpejt të jetë e mundur”, ka shkruar ajo në Twitter.

 


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas