Sport

Talenti shqiptar i Milanit ndërron ambient, huazohet, por mbetet në Itali
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:40 - 01/09/18 |
mapo.al

Talenti me origjinë shqiptare i Milanit, Ismet Sinani, këtë sezon të ri, nuk do të jetë më pjesë e të rinjve të Milanit, dhe ka vendosur të ndryshojë ambient. Bëhet fjalë për një huazim tek ekipi që militon në Serinë C, Juve Stabia.


Sinani, i datëlindjes 1999, është i pajisur me pasaportë shqiptare, kosovare dhe italiane, por ka vendosur që të përfaqësojë kombëtaren e Kosovës.


Sulmuesi ka bërë mjaft mirë tek të rinjtë e Milanit, duke tërhequr edhe vëmendjen e mediave italiane, por në fund nuk mori një ftesë nga Kombëtarja e të rinjve e Erion Bogdanit, dhe tashmë ka zgjedhur Kosovën.


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas