Aktualitet

Taksa për rrugën e Kombit, organizatorët e protestës: Qeveria po kamuflon mënyrën e pagesës


               Publikuar në : 14:06 - 23/06/18 |
mapo.al

Grupi organizator i protestës për taksën në rrugën e kombit kundërshton skemën e tarifimit të prezantuar nga qeveria.


Përmes një deklarate për mediat, ata thonë se skema vjen si rezultat i gjykimit të njëanshëm, pa diskutime paraprake me grupet e interesit dhe pa konsideruar mendimet dhe propozimet e tyre.

Organizatorët e protestës nënvizojnë se kjo skemë nuk e konsideron taksën si të padrejtë, por thjesht kamuflon mënyrën e pagesës..

Ata theksojnë se i qëndrojnë si komision kërkesës fillestare për taksë zero.


Etiketa: , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas