Kryesore

Tahiri nuk ndalet, ironizon sërish Ramën: Ka të drejtë kur thotë se është sistemi, jo njeriu…
               Publikuar në : 22:59 - 20/04/18 |
mapo.al

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është i ftuar sonte në emisionin “Zonë e Lirë” në Tv Klan, të gazetarit Arian Çanit.


Tahiri u rikthye në qendër të vëmendjes një ditë më parë në Parlament, ku shkoi për herë ta parë pas 6 muajve mungesë.

Në këtë intervistë Tahiri ka folur rreth hakmarrjes së tij, nëse ka përgatitur apo jo një të tillë.

Por në fund Arian Çani bëri një intervistë pak më ndryshe ku Tahiri, pyetjet për persona konkret.

Çani pyeti Tahiri se Rama ka të drejtë kur thotë që…? Ndërkohë që Tahiri u përgjigj se fajin e ka sistemi, dhe jo njeriu.

Pjesë nga intervista

Nëse do të fusnin në burg, çfarë do shohim pas kësaj telenovelë?

Nuk e mendoj fare, besoj shumë tek ajo që jam unë dhe tek ajo që kam bërë.

A po planifikon hakmarrjen tënde?

Nuk jam ndonjë tifoz i madh i këtyre historive, por jeta mes këmbëve nuk kalohet gjithmonë.

Në ç’vend e përgatite hakmarrjen?

Jo në ishull

Çfarë do bësh tani që u riktheheve?

Atë kë m bërë gjithmonë

 A u riktheve për të treguar se ti dhe mandati ytë nuk digjeni lehtë?

për të treguar se nuk jam nga ata që dorëzohen

Çfarë plani ke përgatitur për të shpëtuar veten dhe për të bërë kurban?

Kujdes se po kopjon. Pak vështirë.

A do t’i bëje ca muaj burg nëse bashkë me ty hapen dhe portat në qershor?

Ky është kurban. Them jo. Kam përshtypjen se nuk do ishte e shëndoshë për kërkënd.

Si do ti pranosh bijtë e nënave dhe kuvarë që të mos të të pengojnë?

Sepse unë mendoj që e vërteta është aq e madhe sa..

A ke gati mesazhin e tretë dhe të vërtetë?

Unë nuk e bëj, por as ia nuk e ha.

Si do ti përplasesh socialistët që u sollën si Papa?

I mirëkuptoj të gjithë

Çfarë dosjesh ke përgatitur kundërshtarët për tu hakmarrë?

Kanë aq kusure sa nuk kanë nevojë për dosje. Kjo përralla me dosje edhe mund të mos ekzistojë.

Kur e parashikon që do ndodh rrokada me Ramës dhe Veliaj?

Nuk e mendoj farë se të dy janë shumë mirë në detyrën e vet.


Etiketa: , , , ,

loading...
KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas