Kryesore

“Ta bëj dhe njëherë testin se nuk kam frymë”


               Publikuar në : 09:23 - 07/04/18 |
mapo.al

Policia Rrugore e Tiranës vijon kontrollin gjatë orëve të mbrëmjes në akset rrugore të Tiranës, ku nga Drageri janë pezulluar 18 leje drejtimi për shkak se kanë qenë nën ndikimin e alkoolit.


Kështu, 18 leje drejtimi të pezulluara per drejtim mjeti nen ndikimin e alkoolit, 6 drejtues mjetesh te arrestuar per drejtim mjeti ne gjendje te dehur.

Ne rrugen “Selim Brahja” shtetasi me iniciale R.TH u verifikua se drejtonte mjetin nen efektin e alkolit ne masen testi i pare 0.86 mg/l, testi i dyte 0.56 mg/l

Ne rrugen “Selim Brahja” shtetasi me iniciale M.H u verifikua se drejtonte mjetin nen efektin e alkolit ne masen testi i pare 0.88 mg/l, testi i dyte 0.79 mg/l

Ne rrugen “Selim Brahja” shtetasi me iniciale T.M u verifikua se drejtonte mjetin nen efektin e alkolit ne masen testi i pare 0.65 mg/l, testi i dyte 0.57 mg/l

Ne unazen e madhe automjeti tip Porsche Panamera GTS u konstatua duke bërë gare ne shpejtesi dhe pas ndjekjes e ndalimit nga Policia Rrugore ne zonen e Saukut, rezultoi se drejtuesi i mjetit me iniciale R.M ishte nen efektin e alkolit ne masen testi i pare 0.34 mg/l, testi i dyte 0.27 mg/l.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas