Kryesore, Teknologji

Superjahti ultraluksoz i miliarderit rus mahnit Gjibraltarin

Një nga jahtet më të mëdha në botë, me pronar një miliarder rus, ka ndaluar në Gjibraltar.

Mjeti që kushton rreth 400 milionë euro zotërohet nga Andrey Melnichenko dhe është i gjatë 143 metra.Ky superjaht ka vend për uljen e një helikopteri dhe gjithashtu është i pajisur me një dhomë nënujore vëzhgimi.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas