Politika

Sulmi ndaj Klodiana Lalës/ Ish-deputeti i PD: Mesazhi nuk i drejtohet vetëm gazetarëve të terrenit


               Publikuar në : 17:31 - 30/08/18 |
mapo.al

Ish-ministri dhe ish-deputeti i PD-së Besnik Mustafaj i ftuar në studion e News 24 ka reaguar për sulmin ndaj gazetares Klodiana Lala. Ai shpreh se duhen shkëputur lidhjet e krimit me politikën dhe se politika duhet ta ndëshkojë krimin.


“Duhen shkëputur lidhjet e krimit dhe politikën. Politika duhet ta ndëshkojë krimin”, tha Mustafaj.

Më tej ai u shpreh se ky i sotmi nuk ishte as një mesazh për gazetarët e politikës dhe as një mesazh për gazetarët e kulturës, përjashto rastin e Teatrit Kombëtar, por ishte një mesazh për gazetarët e terrenit, për ata në studio të cilët japin informacionin e përgjithshëm dhe për drejtuesit e mediave.

“Ky është një mesazh për gazetarët e terrenit, për ju në studio dhe për drejtuesit e mediave”, vazhdoi me tej.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas