Kryesore

Sulmi ndaj gazetares Klodiana Lala, protestë para Kryeministrisë: Janë plumba mbi ne


               Publikuar në : 19:41 - 30/08/18 |
mapo.al

Ka nisur protesta para kryeministrisë , pas sulmit me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në protestë marrin pjesë, gazetare, qytetarë e aktivistë të shoqërisë civile.


Gazetarët shprehen solidaritetin e tyre dhe thonë se sulmi ndaj Klodiana Lalës është sulm ndaj gjithë gazetarëve në Shqipëri.

Sulmi ndaj gazetares ka tronditur mbarë opinionin publik, sakaq gazetarët kërkojnë drejtësi dhe liri në profesionin e tyre.

<
>
7382a1da-d78b-4190-b227-6d1ce0f68d84 c67c5d73-56d1-491f-b901-c9d5e6d4c2fe WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.27-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.29-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.32-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.36-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.40-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.43-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.44-PM (1) WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.44-PM


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas