Kryesore, Media

Sulmi ndaj gazetares Klodiana Lala, protestë para Kryeministrisë: Janë plumba mbi ne

Ka nisur protesta para kryeministrisë , pas sulmit me armë ndaj banesës së prindërve të gazetares Klodiana Lala. Në protestë marrin pjesë, gazetare, qytetarë e aktivistë të shoqërisë civile.

Gazetarët shprehen solidaritetin e tyre dhe thonë se sulmi ndaj Klodiana Lalës është sulm ndaj gjithë gazetarëve në Shqipëri.Sulmi ndaj gazetares ka tronditur mbarë opinionin publik, sakaq gazetarët kërkojnë drejtësi dhe liri në profesionin e tyre.

<
>
7382a1da-d78b-4190-b227-6d1ce0f68d84 c67c5d73-56d1-491f-b901-c9d5e6d4c2fe WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.27-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.29-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.32-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.36-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.40-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.43-PM WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.44-PM (1) WhatsApp-Image-2018-08-30-at-7.12.44-PM
PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *CLOSE
CLOSE
Pas