Kronika

Stuhia në Lezhë dëmton linjat elektrike, prej dy orësh e gjithë zona pa energji

Moti i keq dhe stuhia që ka përfshirë Lezhën mbrëmjen e sotme ka lënë pa energji elektrike gjithë qytetin dhe 80% të fshatrave në këtë zonë.


Mësohet se energjia elektrike është ndërprerë prej dy orësh dhe ende nuk ka mbërritur.

Të gjithë punonjësit e OSHEE me në krye drejtorin e Lezhës Vinçens Tuku ndodhen në terren për riparimin e defekteve pasi janë këputur linjat e transmetimit të energjisë.

Nuk dihet ende kur do riparohen defektet dhe rikthehet energjia elektrike.

PasPara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *Pas