Sport

Stuhia e shiut përmbyt qytetin ku do të luajnë Anglia me Panamanë për ‘Rusia 2018’


               Publikuar në : 14:53 - 20/06/18 |
mapo.al

Një nga qytetet ku po zhvillohet Kupa e Botës në Rusi është përfshirë nga përmbytje të mëdha.


Nizhny Novgorod, qyteti ku do të luhet ndeshja mes Anglisë dhe Panamasë u përfshi nga stuhi të shumta.

Rrugët në këtë qytet dukeshin si lumenj, ndërsa makinat u bllokuan nën ujë.

“Nuk është hera e parë – ne jemi mësuar me të,” tha një tregtar.

Stadiumi Nizhny Novgorod tashmë ka pritur fitoren e Suedisë ndaj Koresë së Jugut të hënën.

Ndërsa në këtë stadium Argjentina do të luajë kundër Kroacisë të enjten, përpara ndeshjes mes Anglisë dhe Panamasë që do të zhvilloht në 24 qershor.


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas