Dikur

Studiuesi i njohur: Bijtë e persekutorëve nuk janë kot sot ministra e deputetë

               Publikuar në : 15:26 - 10/04/18 |
mapo.al

Studiuesi dhe gazetari i njohur Kastriot Dervishi, i njohur për zbulimin dhe evidentimin e dokumenteve që kanë lidhje me periudhën komuniste, shkruan sot në një postim në faceboook, se për të kuptuar më mirë diktaturën komuniste, shoqërisë shqiptare i duhet një dokumentar me titull “Fëmijët e persekutorëve”.


Kjo, duke mos u marrë shumë me të djeshmen, por me të sotmen, pasi e vetmja “meritë” e tyre është vepra kriminale e paraardhësve.

Postimi i plotë:

“Fëmijët e diktaturës” dhe “fëmijët e persekutorëve”

Për të kuptuar më mirë diktaturën komuniste, shoqërisë shqiptare do i duhej një dokumentar me titull “Fëmijët e persekutorëve”, duke mos u marrë shumë me të djeshmen, por me të sotmen, pasi e vetmja “meritë” e tyre është vepra kriminale e paraardhësve.

Nuk janë rastësisht ministra, deputetë, ambasadorë, drejtorë të përgjithshëm, drejtorë, etj.

E vetmja “meritë” e tyre është vepra e paraardhësve. Kështu edhe dokumentari “Fëmijët e diktaturës” do ketë më shumë kuptim kur ballafaqohet me fëmijët e persekutorëve.

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas