Shëndeti

Studimi: Vera dhe çokollata ju zgjasin pa diskutim… ja se çfarë…
               Publikuar në : 20:26 - 18/09/18 |
mapo.al

Sipas një studimi të fundit, një dietë e thjeshtë ushqimesh e pijesh lufton inflamacionet dhe ul dukshëm rreziqet për probleme të parakoheshme me shëndetin me gati 20%.


Këto ushqime sigurisht duhet të jenë të tipit si: fruta, perime, bukë pa maja, cereale që konsumohen në mëngjes, bulmet pa yndyrë, ullinj apo arra.

Por nuk ka nevojë që të jeni të shëndetshëm e striktë gjatë gjithë kohës sepse të gjitha ushqimet e lartëpërmendura mund ti kombinoni me cokollatë, caj, kafe, ose ndonjë gotë birre apo verë.

Kjo shpjegohet nga fakti që njejtë si frutat apo perimet edhe këto pije alkoolike, madje dhe cokollata e cila është cilësuar gjithnjë si e dëmshme, janë të pasura me anti oksidantë.


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas