Bota

Spanjë/ Thërret ‘Allahu Akbar’ dhe tenton të qëllojë policët me thikë, vritet autori


               Publikuar në : 09:13 - 20/08/18 |
mapo.al

Policia spanjolle ka hapur zjarr dhe ka qëlluar për vdekje një të ri që ka tentuar të vrasë disa policë me thikë.


Autori i cili ishte afruar pranë një staciuoni policie, ka thirrur fillimisht “Allahu Akbar” dhe pastaj ka nisur të qëllojë me thikë efektivët, por këta të fundi ti janë përgjigur me zjarr sulmuesit duke e vrarë në vend.

Policia tha se ai hyri në stacionin e policisë në Cornella, në rajonin verilindor të Katalonjës, pak para orës 5 të mëngjesit të ditës se hënë me qëllim sulmin ndaj policëve.

Sipas dëshmitarëve, autori i qëlluar nga policia ka thirrur ‘Allahu Akbar’.

 


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas