Kronika

Spanjë/ Policia shkatërron bandën e grabitësve shqiptarë


               Publikuar në : 17:33 - 11/06/18 |
mapo.al

15 persona të dyshuar për vjedhje janë arrestuar në Katalonja të Spanjës.


E përditshmja spanjolle “El Periodico” shkruan se hajdutët e kryenin aktivitetin e tyre të jashtëligjshëm në autostradën La Jonquera pranë Barcelonës.

Kamerat e sigurisë përgjatë rrugës kanë filmuar gjithçka. Gazeta spanjolle shkruan se 15 të arrestuarit janë nga Kosova.

Në fillim bënin sikur përplasnin automjetin e një qytetari, kur ai dilte nga makina dhe kontrollonte, njëri prej skifterëve hynte nga dera tjetër.

Arrestimet u kryen më 6 qershor në qytetet: Barcelona, Badalona, Vilanova dhe Castelldefels, por lajmi u bë i ditur sot nga mediat vendase.

Të arrestuarit akuzohen për krim të organizuar, vjedhje, falsifikim dokumentesh dhe, në një rast, vjedhje me kërcënim.

<
>
auto_rf1528726341 auto_sgh1528726340 auto_los-mossos-desarticulan-una-banda-criminal-que-operaba-ap-7-15287117700771528726340


Etiketa: , , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas