Sot në Suplementin “MAPO SPORT”/ Idrizi kundër bojkotit: Nuk është kjo zgjidhja e sigurisë në stadium…

Kryesore               Publikuar në : 09:33 - 30/08/18 |
enton palushi

Suplementi i përjavshëm “MAPO SPORT” vjen në numrin e sotëm në gazetën “Mapo” me zhvillimet më të fundit nga Kampionati Shqiptar i futbollit, por dhe me mjaftë shkrime interesante mbi sportet në botë.


Apertuara e tij i kushtohet debatit të fundit për sigurinë në stadiumet shqiptare gjatë zhvillimit të ndeshjeve të superligës.

Një intervistë e trajnerit të “Flamurtarit”, Idrizi, ka ringjallur sërish polemikat mbi debatin e sigurisë në stadiumet tona.

Sipas Idrizit, nuk mund të mendohet bojkotimi i kampionatit nga ekipet për shkak të  sigurisë, por duhet të kërkohet forcimi i ligjit dhe ndihma e policisë.

Mjaftë shkrime që flasin për zhvillimet më të fundit të futbollit në botë, por edhe për sporte të tjera do t’i gjeni sot në këtë supplement, duke e shfletuar atë në gazetën “Mapo”./Mapo.al/

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas