Kryesore

Sot në Suplementin MAPO LETRARE: 10 librat nga letërsia shqipe që duhet të lexoni sipas Bashkim Shehut. Lopa që bën macchiato, e sulmet e harresës në veprën e Surroit


               Publikuar në : 09:35 - 01/09/18 |
mapo.al

Suplemeti i përjavshëm “MAPO LETRARE”, vjen në numrin e sotëm të gazetës “Mapo” me shkrime mjaft interesante mbi letërsinë dhe kulturën nga autorë të njohur…


Në qendër të tij janë 10 librat nga letërsia shqipe që duhet të lexoni, sipas shkrimtarit të njohur, Bashkim Shehu.

Një tjetër shkrim mjaft interesant, vjen nga gazetarja Alda Bardhyli, me titullin “Lopa që bën macchiato, e sulmet e harresës në veprën e Surroit”.

Plot shkrime të tjera me intervista autorësh, ese, histori dhe libra të ndryshëm vijnë në numrin e sotëm të këtij suplementi.

Për më shumë rreth këtyre librave dhe të rejave më të fundit nga kultura dhe letërsia, ju ftojmë të blini gazetën “Mapo” dhe të lexoni suplementin e saj letrar./Mapo.al/

 


Etiketa: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

CLOSE
CLOSE
Pas